Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vdekja e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës, lihet në burg përgjegjësi i turnit

Vdekja e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës, lihet në burg përgjegjësi i turnit
October 26
13:20 2016

Gjykata ka vendosur të lërë në burg përgjegjësin e turnit në kompaninë ku punonte edhe 17-vjeçari Ardit Gjoklaj, më 7 gusht të këtij viti.

Përgjegjësi i turnit Dëfrim Hakrama ndodhet në burg së bashku me shoferin e ekskavatorit Edmond Kallari, ndërsa përgjegjësi i punëtorëve të kompanisë, Besnik Brahja, u lirua me vendim të Apelit.

Pavarësisht kërkesës së Dëfrim Hakramës për zbutje të masës të sigurisë, gjykata ka lënë në fuqi masën e “arrestit me burg”. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje