Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vazhdojnë tërmetet në Itali, dhjetëra lëkundje gjatë natës

Vazhdojnë tërmetet në Itali, dhjetëra lëkundje gjatë natës
November 06
12:01 2016

Italia Qendrore vazhdon të kalojë ditët më të këqija si pasojë e lëkundjeve sizmike. Vetëm natën e kaluar janë regjistruar dhjetëra lëkundje të tjera nga tërmeti. Lëkundja më e madhe ka qenë me magnitudë 3.8 ballë me epiqendër Camerino dhe Pieve Torina.

Banorët e kësaj zone kanë braktisur shtëpitë dhe deri tani rreth 30 mijë persona kanë marrë ndihmë nga shteti. Në total, numri i personave që kërkojnë asistencë është 21,500. /Blitz.al/

Shperndaje