Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Urdhër arresti për ish-futbollistin me origjinë shqiptare në Turqi

Urdhër arresti për ish-futbollistin me origjinë shqiptare në Turqi
August 12
10:22 2016

Gjatë hetimit për grushtin e shtetit, Turqia ka dhënë një urdhër arresti për ish-sulmuesin me origjinë shqiptare Hakan Sukur. Ai  është akuzuar si antar i një grupi të armatosur terrorist dhe si një referencë për grupimin e klerikut mysliman, Fetbullah Gylen.

Ish-sulmuesi Sukur ka luajtur për Torino, Milan, Parma, Galatasaray dhe më pas i është bashkuar klubit Lancashire. Sipas mediave turke, vitin e kaluar  ai është larguar nga Turqia bashkë me familjen./Blitz.al/

Shperndaje