Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ukraina konfirmon: Nuk do ta njohim Kosovën!

Ukraina konfirmon: Nuk do ta njohim Kosovën!
July 28
14:39 2016

Edhe pse u fol për një ndryshim të qëndrimit të Ukrainës ndaj Kosovës, sërish ato janë hedhur poshtë pasi nënkryetarja e Qeverisë së Ukrainës, Ivana Klimpush Cincadze, ka deklaruar se Ukraina nuk do ta njohë “krahinën jugore të Serbisë”, duke iu referuar në këtë mënyrë Kosovës.

“Ukraina ndihet krenare për ushtarët e saj janë pjesë e KFOR-it në Kosovë, të cilët një kohë të gjatë ruajnë objektet e shenjta serbe…” – ka deklaruar ajo. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje