Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

U pezullua nga detyra, Haki Çako apelon vendimin në gjykatë

U pezullua nga detyra, Haki Çako apelon vendimin në gjykatë
June 08
10:45 2016

Një ditë pas vendimit të pezullimit nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës. Ai u pezullua ditën e djeshme me vendim gjykate lidhur me skandalin e hyrjes në Shqipëri të një pajisje përgjuese.

Apelimi u bë nga avokati i tij Maks Haxhia, i cili tha një ditë më parë se nuk do të pajtoheshin me vendimin e Gjykatës së Tiranës. Gjatë ditës së djeshme, grupi hetimor sekuestroi kompjuterin e punës të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë.

Etiketimet
Shperndaje