Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Turqi – Ministria e Edukimit pushon nga puna 15.000 persona

Turqi – Ministria e Edukimit pushon nga puna 15.000 persona
July 19
16:45 2016

Nuk kanë fund spastrimet e qeverisë turke pas tentativës për grusht shteti të kryer të premten e kaluar.

Pas mijëra arrestimeve e pushimeve nga puna, mes të cilëve ushtarë, policë, gjyqtarë etj., ditën e sotme Ministria turke e Edukimit ka pushuar nga puna plot 15.000 persona.

Sipasa asaj që raportojnë mediat turke, të pushuarit janë pedagogë e administrator arsiomrë.

Me siguri edhe ky aksion i fundit është kryer në kuadër të identifikimit të atyre personave që në një formë apo në një tjetër kanë dyshohen si të lidhur me puçin e organizuar.

Komento
Shperndaje