Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Turqi, është marrë peng gjenerali i Forcave të Armatosura, tanket zbresin në qytet

Turqi, është marrë peng gjenerali i Forcave të Armatosura, tanket zbresin në qytet
July 15
23:04 2016

Një grusht shteti i paautorizuar nga komanda ushtarake është shënuar mbrëmjen e sotme në Turqi. “Një grusht shteti po ndodh në Turqi” është shprehur kryeministri i vendit.

Mësohet se ushtria ka marrë peng gjeneralin e Forcave të Armatosura, ndërkohë që ushtria greke ka vënë në alarm forcat e saj, raporton Blitz.al. Avionet luftarakë F-16, helikopterë ushtarakë, tanke dhe ushtria e armatosur kanë zbarkuar në qytet.

Ushtria ka mbërritur në zyrat e televizionit publik turk ndërkohë që është ndërprerë lundrimi nëpër rrjetet sociale.

Shperndaje