Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Turisti francez aksidentohet në Llogara, transportohet me helikopter drejt spitalit të Vlorës

Turisti francez aksidentohet në Llogara, transportohet me helikopter drejt spitalit të Vlorës
October 22
17:33 2016

Një turist francez është aksidentuar ditën e sotme në Qafën e Llogarasë. Dyshohet se ai është rrëzuar nga një lartësi e konsiderueshme dhe për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë.

Mësohet se turisti është gjetur pa ndjenja për shkak të dëmtimit në kokë. Menjëherë kanë shkuar në vendngjarje efektivë të Policisë së Orikumit dhe Delta Force, të cilët kanë kërkuar më pas një helikopter që e ka transportuar atë drejt spitalit të Vlorës.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje