Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tronditet Zelanda e Re! Pas tërmeteve të fuqishme rritet mundësia për një cunam të fuqishëm

Tronditet Zelanda e Re! Pas tërmeteve të fuqishme rritet mundësia për një cunam të fuqishëm
November 13
17:44 2016

Zelanda e Re është përfshirë nga tërmete të njëpasnjëshme, më i forti ishte me magnitudë 7.9 duke goditur të gjithë vendin.

Menjëherë qeveria ka lajmëruar që të gjithë banorët të gjejnë nga një vend të sigurt sa më larg epiqendrës. Që prej këtij njoftimi shumë persona janë larguar, edhe pse disa prej tyre kanë mbetur të plagosur.

t1

t2

t3

Gjithashtu, dallgët kanë arritur deri në lartësinë 2 metra në brigjet lindore dhe ekziston ende mundësia për një cunami të fortë. /Blitz.al/

Shperndaje