Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tronditet Shkodra, vritet me plumb në kokë biznesmeni, plagoset shoku i tij

Tronditet Shkodra, vritet me plumb në kokë biznesmeni, plagoset shoku i tij
November 14
12:05 2018

Dy persona të maskuar dhe me motor janë afruar dhe e kanë qëlluar me plumb në kokë. Ky ka qenë ekzekutimi që është parë nga dhjetëra qytetarë në mes të qytetit të Shkodrës. Viktima është Fatos Ferracaku, i cili merrej me tregtinë e peshkut. Po kështu është plagosur dhe miku i tij Fatmir Mehaj.

Policia ka gjetur një motor të djegur, i cili mendohet të jetë përdorur nga dy atentatorët të cilët sipas dëshmitarëve mbanin maska të zeza.

/Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje