Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tronditen mediat kudo në botë! Donald Trump gati për t’u bërë president i SHBA-ve

Tronditen mediat kudo në botë! Donald Trump gati për t’u bërë president i SHBA-ve
November 09
07:51 2016

Ka kaluar jo me pak polemika i gjithë procesi i votimit për presidentin e ardhshëm të SHBA-ve.

Teksa të gjithë kanë pritur fitoren e kandidates Hillary Clinton, Donald Trump është në epërsi të dukshme teksa kanë ngelur edhe shumë pak shtete për të përfunduar procesin e numërimit.

Kampi republikan është në festë ndërkohë që presidenti aktual Barack Obama ka thënë në një konferencë për shtyp se do ta pranojë rezultatin cilido qoftë ai që do të dalë nga dëshira e zgjedhja e qytetarëve amerikan.

 

Më poshtë ndiqni hartën e deritanishme të epërsisë së Trump:

image

 

Shperndaje