Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tritol në makinë në kryeqytet, shpërthen makina në garazh

Tritol në makinë në kryeqytet, shpërthen makina në garazh
April 16
11:36 2016

Një shpërthim ka ndodhur paraditen e së shtunës në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Mësohet se lënda plasëse tritol ishte vendosur brenda mjetit tip “Audi” në derën e pasme dhe makina ka shpërthyer në garazhin ku ishte parkuar. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:15 në mjetin në pronësi të shtetasit me inicialet G.Sh., 37 vjeç, i cili jeton në Itali.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë dhe kanë nisur procedurat hetimore në funksion të zbardhjes së ngjarjes.

Shperndaje