Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tri ditë zie, Brukseli përmes fotove pas sulmeve

March 22
15:45 2016

 

Ministri i Brendshëm i Belgjikës ka njoftuar tri ditë zie kombëtare pas sulmeve terroriste në Bruksel. Këtë lajm, ministri Jan Jambon e bëri të ditur përmes një njoftimi në rrjetin social “Twitter”.

Si pasojë e terrorit të shënuar sot në Bruksel humbën jetën 34 persona dhe të paktën 187 veta janë plagosur.

Shpërthimet vijnë katër ditë pas arrestimit të terroristit Salah Abdeslam, i dyshuari kryesor për sulmet e Parisit në nëntor.

Etiketimet
Shperndaje