Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tranjeri i Fiorentinës Stefano Pioli , tatuazh në kujtim të Davide Astorit

Tranjeri i Fiorentinës Stefano Pioli , tatuazh në kujtim të Davide Astorit
April 13
08:58 2018

Tani ka kaluar pothuajse një muaj që nga vdekja dhe ndarja e parakohshme nga jeta e kapitenit të Fiorentinës Davide Astorit. Plaga është akoma e hapur në zemrat e tifozëve dhe të gjithë sportistëve.

Ndërkohë tranjeri dhe tekniku Stefano Piolli ka vendosur ta ketë gjithmonë afër Astorin dhe ta kujtojë çdo herë. Ai ka bërë vetëm dy inicialet e emrit të tij dhe numrin 13 që kapiteni ka mbajtur. Praktikisht kështu “DA13”. Ky numër për Piolin ka një vlerë të jashtëzakonshme.

Këtu janë edhe fotot e publikuara nga Frankie Tatto ku duket Stefano teksa bën tatuazhin.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje