Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tragjeditë e sportit, nga Torino te Manchester United e Chapecoense

Tragjeditë e sportit, nga Torino te Manchester United e Chapecoense
November 29
19:21 2016

Lista e tragjedive ajrore që kanë goditur botën e sportit është e gjatë:

Torino i madh i Valentino Mazzola-s;

8 futbollistët e Manchester United;

Lojtarët e regbisë të Old Christian Club;

Kombëtarja e Zambias;

Notarja franceze Camille Muffat.

Këto janë vetëm disa prej tragjedive të sportistëve në botë që kanë humbur jetën tragjikisht në aksidente ajrore. Listës së tyre iu shtua në fundmi edhe skuadra braziliane e Chapocoense, pjesa më e madhe e së cilës humbi jetën pas rrëzimit të avionit me të cilin udhëtonte në Medelin të Kolumbisë. /Blitz.al/

Shperndaje