Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Tragjedia” e maternitetit: Mjekët vihen përpara trupit gjykues me akuzën për neglizhencë

“Tragjedia” e maternitetit: Mjekët vihen përpara trupit gjykues me akuzën për neglizhencë
September 17
10:57 2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për pakujdesinë e 3 mjekëve të maternitetit “Koço Gliozheni”, të cilët akuzohen se nuk kanë treguar profesionalizëm duke bërë kështu që 35-vjeçarja Aida Çajku së bashku me foshnjën e saj të ndërrojnë jetë.

Mjekët që tani ndodhen përpara trupit gjykues janë: N.Ceni, D.Decka dhe H.Klosi. Këta të fundit nuk kanë arritur të gjejnë diagnozën hemorragji masive në pjesën e shpretkës duke humbur shumë kohë, ndërkohë që gruaja është sorollatur për mbi 5 orë nëpër spitale derisa ka humbur jetën. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje