Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Topi i Artë 2018”, publikohen emrat e parë të disa prej kandidatëve

“Topi i Artë 2018”, publikohen emrat e parë të disa prej kandidatëve
October 08
14:30 2018

Çmimi i “Topit të Artë” është një nga qëllimet kryesore e ndoshta më i rëndësishmi në karrierën e një futbollisiti përsa i përket anës personale. Vitet e fundit tashmë çmmi i “France Futboll”është ndarë mes Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Por a do të kemi surpriza këtë vit? 30 kandidatë do të jenë në garë për këtë çmim, por këto janë 15 emrat e parë që janë publikuar:

1. Sergio Agüero (ARG / Manchester City)
2. Alisson (BRA / Roma-Liverpool)
3. Gareth Bale (GAL / Real Madrid)
4. Karim Benzema (FRA / Real Madrid)
5. Edinson Cavani (URU / Psg)
6. Thibaut Courtois (BEL / Chelsea-Real Madrid)
7. Cristiano Ronaldo (POR / Real Madrid-Juventus)
8. Kevin De Bruyne (BEL / Manchester City)
9. Roberto Firmino (BRA / Liverpool)
10. Diego Godin (URU / Atletico Madrid)
11. Antoine Griezmann (FRA / Atletico Madrid)
12. Eden Hazard (BEL / Chelsea)
13. Isco (SPA / Real Madrid)
14. Harry Kane (ING / Tottenham)
15. N’Golo Kanté (FRA / Chelsea)

Pritet ende të plotësohet lista, edhe pse ndër favoritët për të fituar çmimin janë Luka Modric, Kylian Mbappe, Antoine Griezmann e Cristiano Ronaldo. /Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje