Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tiranë, trafik i rënduar. Policia ndalon qarkullimin e mjeteve të rënda

Tiranë, trafik i rënduar. Policia ndalon qarkullimin e mjeteve të rënda
June 19
11:24 2016

Si pasojë e fluksit të shtuar të makinave në kryeqytet, këtë fundjavë do të ketë kufizime në qarkullim.
Bëhet fjalë për mjetet e rënda bujqësore dhe autoshkollat, të cilave do t’u ndalohet qarkullimi duke nisur prej mesditës së sotme deri në mesnatë, në segmentet urbane dhe interurbane të Tiranës. E njëjta situatë ka ndodhur dhe ditën e djeshme kur për intervalin kohor 9.00-16:00 është ndaluar lëvizja e këtyre mjeteve në kryeqytet.

Komento
Shperndaje