Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tiranë, i burgosuri i vë zjarrin qelisë në burgun 313

Tiranë, i burgosuri i vë zjarrin qelisë në burgun 313
October 05
14:46 2016

Në burgun 313 në Tiranë ka rënë zjarr . Ngjarja mësohet se ka ndodhur mesditën e sotme dhe mendohet se ka qenë zjarrvënie e qëllimshme.

Bëhet fjalë për një të burgosur që i ka vënë flakën qelisë së tij, pasi pretendon se është dënuar në mënyrë të padrejtë. Drejtoria e burgjeve është shprehur se situata është nën kontroll.

Sakaq në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policie, për të parandaluar ndonjë arratisje të mundshme. /Blitz.al/

Shperndaje