Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tiranë, grabitje e pazakontë e kazinosë me pistoletë lodër

Tiranë, grabitje e pazakontë e kazinosë me pistoletë lodër
July 19
15:49 2016

Një grabitje ka ndodhur mesditën e sotme në kryeqytet ku një person ende i paindentifikuar ka hyrë në një qendër lojrash fati në kryqëzimin e “21 dhjetorit” . Grabitësi ka përdorur një pistoletë lodër dhe ka kërcënuar punonjësin e kazinosë duke marrë xhiron ditore të biznesit.

Të pranishëm gjatë ndodhisë kanë qenë punonjësit e kompanisë dhe disa lojtarë. Kompania e lojërave të fatit ka pasur të punësuar  një shërbim privat të ruajtjes fizike “Global” punonjësit e së cilës nuk kanë ndërhyrë për të penguar autorin.

Komento
Shperndaje