Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tiranë e Re, shpërthim me eksploziv në pallat

Tiranë e Re, shpërthim me eksploziv në pallat
May 31
09:09 2016

Pak pas mesnate, rreth orës 1:30, kryeqyteti është tronditur nga zhurma e një tritoli. Sipas burimeve policore, mësohet se shpërthimi ka ndodhur në katin e pestë të një pallati, në rrugën “Margarita Tutuani”.

Policia ka bërë gjithashtu të ditur se nuk ka pasur të lënduar, vetëm dëme materiale. Vazhdojnë hetimet për të gjetur shkakun e ngjarjes pasi ende nuk dihet. Thuhet gjithashtu se edhe ashensori i pallatit është pjesë e dëmeve që janë shkaktuar prej shpërthimit të tritolit.

Shperndaje