Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tiranë, AKU bllokon salsiçe me salmonelë në një restorant, gjobit subjektin

Tiranë, AKU bllokon salsiçe me salmonelë në një restorant, gjobit subjektin
October 15
14:07 2016

Gjatë kontrollit dhe analizave të kryera nga AKU në një restorant në Tiranë janë gjetur dhe sekuestruar sasi e konsiderueshme salsiçesh me salmonelë.

Menjëherë, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar produktet ushqimore dhe repartin e përpunimit të mishit për këtë subjekt.

Përveç sekuestrimit të këtij produkti ushqimor, mësohet se AKU ka ndëshkuar subjektin duke i vendosur 300.000 lekë gjobë./ /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje