Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tirana kaloi testin! Federata Europiane e Atletikës zyrtarizoi maratonën

Tirana kaloi testin! Federata Europiane e Atletikës zyrtarizoi maratonën
October 14
13:41 2016

Ka qenë vetë kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ka dhënë një lajm të mirë nëpërmjet llogarisë së tij në Instagram. “Ia dolëm! Të gjithë bashkë! Tirana e kaloi testin. Federata Europiane e Atletikës na zyrtarizoi në kalendarin europian për ta mbajtur maratonën zyrtare më 15 tetor 2017. Jemi gati!” – ka shkruar ai.

Siç duket, maratona e vrapit që u zhvillua javën e kaluar në Tiranë ka rezultuar e suksesshme. /Blitz.al/

erion

 

Shperndaje