Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tirana e Re e zhytur në errësirë, mungon energjia elektrike

Tirana e Re e zhytur në errësirë, mungon energjia elektrike
May 28
21:58 2016

Ndërkohë që kryeqyteti vazhdimisht është pjesë e organizimeve, eventeve dhe planifikimeve rikonstruktuese, për t’iu sjellë qytetarëve Europën në Tiranë, duket se duhet ende shumë punë. Mbrëmja e sotme i ka gjetur pa drita banorët e Tiranës së Re, të cilët për rreth gjysmë ore vijojnë të vuajnë mungesën e energjisë elektrike.

Ende nuk dihet shkaku i ndërprerjes së energjisë dhe nuk ka patur asnjë njoftim paraprak nga strukturat përkatëse, ndërkaq qytetarët vijojnë të qëndrojnë në errësirë totale.

Komento