Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tërmeti në Italinë qendrore, identifikohen viktimat e para

August 25
13:18 2016

Nadia 44 vjeç & Lorenzo 11 vjeç

Picture 1 of 10

44-vjeçarja Nadia Magnanti mbeti e vdekur së bashku me djalin e saj të madh Lorenzo 11 vjeç, si pasojë e tërmetit që goditi Amatrice-n, ndërsa bashkëshorti i saj arriti të mbijetojë. Me banim në Romë dhe origjinë nga Amatrice, ajo kishte shkuar kësaj here për të pushuar.

Teksa ekipet e shpëtimit vijojnë punën për nxjerrjen e të mbijetuarve dhe viktimave nga rrënojat e tërmetit shkatërrimtar që gjunjëzoi Italinë, kanë dalë emrat e parë të viktimave dhe historitë e tyre prekëse. Deri tani, mediat italiane bëjnë të ditur thellimin e bilancit me 241 viktima. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje