Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tërmeti në Itali, Rama: Ngushëllimet më të ndjera

Tërmeti në Itali, Rama: Ngushëllimet më të ndjera
August 24
13:08 2016

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka shprehur ngushëllimet e tij për pasojat që ka shkaktuar katastrofa natyrore në Itali.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ai ka ngushëlluar dhe është solidarizuar me popullin dhe qeverinë italiane.

“Një ditë e trishtueshme për Italinë mike! Ngushëllimet më të ndjera për viktimat e tërmetit e solidaritet vëllazëror me popullin e qeverinë!”, shkruan Rama. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje