Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tërmeti në Itali, “Facebook” aktivizon “safety check”

Tërmeti në Itali, “Facebook” aktivizon “safety check”
August 24
10:49 2016

Ashtu si në katastrofa natyrore apo situata të tjera serioze të ngjashme, “Facebook” ka aktivizuar “safety check” pas tërmetit që goditi Italinë qendrore pas mesnate.

Ky rrjet social ka kërkuar nga përdoruesit e tij që ndodhen në zonat e prekura, të konfirmojnë statusin shëndetësor të tyre. “Safety check” shërben edhe për të njoftuar “miqtë e Facebook-ut”, si dhe për të shmangur mbipopullimin e linjave telefonike në situata të tilla. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje