Blitz

 Breaking News

Tërmeti godet sërish Shqipërinë, ja epiqendra…

Tërmeti godet sërish Shqipërinë, ja epiqendra…
August 28
09:17 2018

Lëkundje të mëdha tërmetesh kanë goditur Shqipërinë kohëve të fundit dhe vazhdon të jetë një zonë sizmike aktive.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) gjatë mbrëmjes së kaluar është regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 2.5 ballë në Elbasan.

Tërmeti ka rënë në orën 01:33 me epiqendër 6 kilometra nga Elbasani dhe me thellësi 11 kilometra.

Deri më tani nuk janë raportuar dëme material apo në njerëz./Blitz.al/

Share