Blitz

 Breaking News

Tërmeti godet sërish Shqipërinë, ja epiqendra

Tërmeti godet sërish Shqipërinë, ja epiqendra
September 13
09:42 2018

Shqipëria vijon të jetë një zonë sizmike aktive, ndërsa një tjetër tërmet është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) tërmeti me magnitudë 2,1 ballë është regjistruar në orën 04:51 me epiqendër në Elbasan.

Tërmeti ka qenë me thellësi 4 kilometra. Nuk ka njoftime për dëme material apo të lënduar si pasojë e lëkundjeve të tokës.

Burimi: Ballkanweb

 

Share