Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tërmetet nuk pushojnë, brenda natës vendi u trondit nga 3 të tilla!

Tërmetet nuk pushojnë, brenda natës vendi u trondit nga 3 të tilla!
July 12
11:37 2018

Pllakat tektonike të Mesdheut dhe Ballkannit vazhdojnë të jenë të  paqëndrueshme dita ditës.

Instituti “IGJEUM” ka publikuar ditën e sotme matjet që janë regjistruar gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ka konstatuar së paku 3 tërmete.

Çfarë është e dukshme është zhvendosja e zonës së Lalëzit, drejt Fushë-Krujës e Korçës. Kjo është edhe zona ku është regjistruar lëkundja e fundit për datën 12, pikërisht në orën 03:37 me magnitutë 2 ballë.

Dy tërmete të tjera janë regjistruar pas orës 2 të natës, në Fushë-Krujë (2.3 ballë) dhe Durrës (1.8 ballë). /Blitz.al/

Komento
Shperndaje