Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tërmet i fuqishëm në jug të Shqipërisë, lëkundje të forta edhe në kryeqytet

Tërmet i fuqishëm në jug të Shqipërisë, lëkundje të forta edhe në kryeqytet
October 15
23:06 2016

Mbrëmjen e sotme një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5,3 ballë ka goditur jugun e Shqipërisë. Raportohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë kufirit me Greqinë, në Janinë.

Lëkundje të forta  janë ndier në Gjirokastër përreth 4 sekonda, si dhe në Tiranë e Korçë. Tërmeti është regjistruar rreth orës 22:16 dhe ka pasur thellësi prej 20 km.

Deri tani nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale./Blitz.al/

Shperndaje