Blitz

 Breaking News

Tërmet 5.2 ballë pak minuta më parë/ Dëme materiale në spitalin e Durrësit, pacientët dhe mjekët dalin me vrap jashtë

Tërmet 5.2 ballë pak minuta më parë/ Dëme materiale në spitalin e Durrësit, pacientët dhe mjekët dalin me vrap jashtë
November 28
12:13 2019

Dy tërmete të njëpasnjëshëm kanë rënë pak më parë me magnitudë 4.6 ballë dhe 5.1 balllë. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë vendnit dhe qytetarët menjëherë janë larguar nga banesat.

Si pasojë e këtij tërmeti është dëmtuar spitali i Durrësit.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter dhe ka shkaktuar panik te qytetarët, pacientët dhe mjekët e spitalit.

Sipas Balkanweb tek Spitali i Durrësit pacientë të traumatizuar  kanë lënë ambientet mes tyre edhe personat e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit./Blitz.al/

Share