Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Të rinjtë mbjellin kanabis te dera e Kryeministrisë: E ruan Rama

Të rinjtë mbjellin kanabis te dera e Kryeministrisë: E ruan Rama
November 30
11:44 2016

Disa të rinj kanë zgjedhur një protestë unike për të protestuar për papunësinë e tyre.

Ata kanë marrë disa vazo me vete te Kryeministria në Tiranë dhe kanë mbjellë Cannabis Sattiva artificial në to.

Sipas organizatorëve, ata po mbjellin hashash te Kryeministria pasi është i vetmi vend jo i zaptuar nga droga.

“Jemi pa punë dhe nuk kemi mundësi ekonomike. Prandaj erdhëm sot të mbjellim hashash te dera e kryeministrit se është e vetmja tokë e pazaptuar. Këtu e kemi të sigurt që do të rritet me kujdes se e ruan vetë Rama”,- tha organizatorja Valbona Mhilli.  /Blitz.al/

kanabis-1

Shperndaje