Blitz

 Breaking News

Takimi i Bashës me aleatët, ja cfarë pritet të ndodh në vazhdim për çështjen Xhafa

Takimi i Bashës me aleatët, ja cfarë pritet të ndodh në vazhdim për çështjen Xhafa
May 15
15:11 2018

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me aleatët e opozitës. Sipas Syri.ne, burime nga selia blu kanë bërë të ditur se, tema e diskutimeve kanë qendër denoncimet e PD-së dhe veprimet që do të ndërmerren më tej.

Nesër do të ketë protesta masiva tek Ministria e Brendshme dhe do të vazhdojnë deri në dorëheqjen e Fatmir Xhafës. Gjithashtu do të ketë pengim të punimeve të Komisioneve në Kuvend ku do të kërkohet dorëheqja e ministrit Xhafa. Ata kanë vendosur që të enjten nuk do të lejohet të zhvillohet një seancë normale kuvendi ku pritet të ketë trazira.

/Blitz.al/

 

Share