Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tahiri nuk ndalet, shkarkon të gjithë drejtuesit e Policisë Rrugore në qarqe!

Tahiri nuk ndalet, shkarkon të gjithë drejtuesit e Policisë Rrugore në qarqe!
July 29
12:47 2016

Pas shkarkimit të drejtorit të përgjithshëm të policisë rrugore Mit’hat Tola, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk e ka ndalur valën e shkarkimeve.

Bëhet me dije për News 24, se të gjithë drejtuesit e Policisë Rrugore në të gjitha qarqet përveç Tiranës janë shkarkuar.  Këto shkarkime vijnë si pasojë e një numri të madh aksidentesh të cilat kanë pasur pasoja tragjike.

Nisur nga situata ministri Tahiri ka kërkuar një reformim të plotë të këtij sektori të policisë. /Blitz.al/

 

Shperndaje