Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sulmohet brenda në redaksi, autori sulmon me thikë gazetaren

Sulmohet brenda në redaksi, autori sulmon me thikë gazetaren
October 23
20:35 2017

Një gazetare ruse, e quajtur Tatyana Feldenhauer është plagosur nga një person i cili i ka vënë thikën në fyt, raporton “Indipendent”.

Ngjarja ka ndodhur në zyrat e radio-stacionit “Echo of Moscow” pak pas mesnatës. Feldenhauer është zëvendës/kryeredaktore e një prej mediave më liberale në vend.  Autori i sulmit ka qënë një burrë i cili kishte hyrë brenda zyrave u kap nga kolegët e gazetares dhe më vonë u arrestua.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve “Ria Novosti” autori ka kryer sulmin ndaj gazetares për shkak të një konflikti personal i cili akoma nuk është zbardhur. /Blitz.al/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komento
Shperndaje