Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë

Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë
March 22
18:17 2016

Një ndër shënjestrat e sulmeve terroriste të shënuara sot në Bruksel ishte edhe stacioni i metrosë në Maelbeek. Si pasojë e shpërthimit në këtë stacion humbën jetën rreth 15 persona, ndërkaq dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur.

Ndërkohë që autoritetet kanë rritur masat e sigurisë, ende nën frikën e ndonjë sulmi tjetër terrorist, një turmë njerëzish në stacionin e metrosë këmbëngul të udhëtojë.

Etiketimet
Shperndaje