Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë

Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë
July 23
15:23 2016

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka reaguar pas sulmit të shënuar një ditë më parë në Mynih, ku mbetën të vrarë 9 persona, mes tyre dhe tre të rinj shqiptarë nga Kosova.

Në një konferencë të paralajmëruar për mediat, kancelarja bëri me dije se dita e hënë është shpallur ditë zie në Gjermani, përcjell Blitz.al.

Ajo shprehu ngushëllimet e saj për familjarët e viktimave dhe siguroi shtimin e forcave të sigurisë me qëllim mbrojtjen e vendit, lirisë dhe sigurisë.

Etiketimet
Shperndaje