Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Studenti shqiptar takon Papën. Kjo është dhurata origjinale që i ka bërë

Studenti shqiptar takon Papën. Kjo është dhurata origjinale që i ka bërë
November 01
09:51 2016

Një student shqiptar, i cili jeton në Suedi, ka pasur fatin të takohet nga afër me Papa Françeskun, i cili ishte atje për një vizitë zyrtare e të planifikuar kohë më parë. Papa ndodhej në Suedi kryesisht për të folur rreh ndihmave dhe organizimeve të bamirësisë për njerëzit në nevojë dhe emigrantët.

screenshot_1

Studenti shqiptar, duke përfituar nga ky takim, i ka bërë Papës një dhuratë simbolike. Ai i dhuroi një top futbolli duke i shpjeguar se në fakt futbolli është sporti që bashkon popujt, ndaj dhe ai kishte vendosur t’i jepte pikërisht këtë mesazh me anë të dhuratës.

Papa ka mbetur i kënaqur nga kjo surprizë e studentit, çka duket edhe në buzëqeshjen që i ka dhuruar studentit shqiptar. /Blitz.al/

Shperndaje