Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Studentët në protestë: Të dorëhiqet Lindita Nikolla!

Studentët në protestë: Të dorëhiqet Lindita Nikolla!
November 23
13:32 2016

Një pjesë studentësh të udhëhequr nga “Lëvizja për universitetin” kanë kërkuar sot dorëheqjen e ministres së Arsimit, Lindita Nikolla.

Protesta është organizuar pranë Ministrisë së Arsimit dhe në të kanë folur me radhë shumë studentë dhe drejtues të kësaj lëvizjeje, të cilët kanë renditur në fjalën e tyre arsyet se pse ministrja duhet të dorëhiqet.

Në fillim ata kanë hasur në kundërshtinë e policisë, e cila nuk i ka lejuar të protestojnë në rrugën para Ministrisë së Arsimit, me pretendimin se ata nuk kishin marrë leje për një protestë që bllokon rrugën.

Gjithsesi protesta ka vijuar më tej dhe është duke vazhduar edhe në këto momente, edhe pse kanë qenë dhe janë gjatë gjithë kohës të survejuar nga policia. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje