Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Statusi i magjistratëve, përfitime dhe detyrime

Statusi i magjistratëve, përfitime dhe detyrime
October 25
15:08 2016

Nga Anduena Llabani

Gjyqtarët dhe prokurorët që do të kalojnë me sukses kontrollin e pasurisë e të figurës do të gëzojnë titullin magjistrat.

Në ligjin që përcakton statusin e tyre janë përcaktuar për herë të parë përfitime të larta financiare për magjistratët dhe familjarët.

Por ligji ka parashikuar sanksione të rënda që i detyrojnë gjyqtarët dhe prokurorët e ardhshëm të zbatojnë vetëm ligjin dhe të mos zvarrisin proceset gjyqësore./Blitz.al/

Komento
Shperndaje