Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Spikerja që lexoi deklaratën e grushtit të shtetit: “Më detyruan me armë në kokë”

Spikerja që lexoi deklaratën e grushtit të shtetit: “Më detyruan me armë në kokë”
July 16
11:08 2016

 

Tashmë është bërë e ditur se forcat pro-qeveritare turke kanë marrë nën kontroll të gjithë vendit, madje edhe mediat.

Ata kanë arritur të kapin edhe moderatoren e lajmeve që lexoi deklaratën e ushtarakëve, të cilët shpallën zyrtarisht marrjen e pushtetit dhe rrëzimin e qeverisë së Erdogan.

“Më detyruan ta lexoja me armë në kokë”, – ka thënë spikerja e lajmeve, duke tentuar t’u shpëtojë forcave që kishin hyrë në ambientet e televizionit CNN turk, – “Kemi ndenjur 3-4 orë të mbushur me frikë dhe me ankth. Më pas na kanë lidhur me pranga dhe litarë dhe na kanë kërcënuar vazhdimisht”.

 

Shperndaje