Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”

Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”
August 05
19:28 2016

Pasditen e sotme, shoqëria civile në Kosovë, është mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës për të protestuar ndaj aferës “Pronto 2”. Kjo protestë mbështetet edhe nga Lëvizja Vetëvendosje, – shkruan “lajmi.net”, përcjell Blitz.al.

Protagonist i aferës “Pronto 2” është shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, me zyrtarë të tjerë të partisë.  “Pronto, pronto qytetarë të Kosovës, bashkojuni protestës edhe nëse nuk keni konkurru”, – ky është mesazhi i marshit protestues, shkruan “Kosova Press”.

/Blitz.al/