Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Skandal në Kopshtin Zoologjik, ujku sulmon 2-vjeçaren

Skandal në Kopshtin Zoologjik, ujku sulmon 2-vjeçaren
March 26
16:44 2016

Një vogëlushe është sulmuar nga ujku teksa po i afronte kafshës një biskotë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së shtunës në ambientet e Kopshtit Zoologjik.

Babai i vajzës tregon se pas këtij incidenti të rëndë, nuk i është ofruar ndihmë nga personeli i Kopshtit Zoologjik dhe as në urgjencë, ku është detyruar ta blejë vetë vaksinën.

Fatmirësisht, vajza është në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa po kryhen verifikime lidhur me këtë ngjarje.

Etiketimet
Shperndaje