Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

S’ka më futboll: Ylli i Barcelonës tashmë pjesë e politikës!

December 14
17:37 2017

 

E ku ka mirë se pasi të bësh karrierë në futboll, të kalosh menjëherë në politikë.

Pikërisht, këtë ka menduar edhe lojtari i njohur brazilian, Ronaldo de Assis Moreira apo i njohur ndryshe si Ronaldinho.

Prestigjozja “O Globo” ka zbuluar se fituesi i “Topi i Artë” në 2006-ën, shumë shpejt do të bëhet pjesë e politikës me partinë, Social Christian të Jair Bolsonaro në vendin e tij të lindjes, Brazil.

Ish-ylli i Barcelonës dhe Milanit po pret zyrtarizimin e kandidaturës së Bolsonaros që të përfshihet zyrtarisht në politikës.

Sipas “O Globo”, Ronaldinho e karahason veten me Donald Trump dhe kjo i jep shpresa për rezultate të mira në zgjedhje. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje