Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Situatë alarmante në Tepelenë, zjarr i madh pranë spitalit. Rrezikohen 30 banesa

Situatë alarmante në Tepelenë, zjarr i madh pranë spitalit. Rrezikohen 30 banesa
July 09
22:27 2017

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një zonë pyjore në periferi të Tepelenës dhe po përhapet me shpejtësi drejt qytetit.

Prej përhapjes së flakëve rrezikohen banesat e lagjes “15 Shtatori”, spitali dhe depot e ujit. Situata duket të jetë alarmante, duke qenë se rreth 30 banesa ndodhen pranë vatrës së zjarrit. Banorët janë evakuuar. Era po stimulon përhapjen e flakëve.

Zjarrfikësit janë në vendngjarje./ Blitz.al/

Komento
Shperndaje