Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Siri – Rebelët sulmojnë shkollën, vdesin 7 fëmijë

Siri – Rebelët sulmojnë shkollën, vdesin 7 fëmijë
November 20
13:19 2016

Vazhdojnë sulmet e përgjakshme në Siri.

Sipas raportimeve të fundit, rebelët kanë bombarduar një shkollë në pjesën perëndimore të Aleppos, e cila kontrollohet nga trupat e qeverisë.

Sipas Shoqatës Siriane për të Drejtat e Njeriut deri tani numërohen të paktën 7 fëmijë që kanë humbur jetën.

Televizioni shtetëror sirian deklaron se bëhet fjalë për institutin “Saria Hasoun”, në zonën e al-Farqan. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje