Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Silvio Berlusconi ndodhet në spital pas një problemi kardiak

Silvio Berlusconi ndodhet në spital pas një problemi kardiak
June 07
15:43 2016

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është shtruar në spital pas një problemi kardiak. Ditën e hënë ish-kryeministri kishte shkuar në spitalin e “San Raffaele”  në Milano, për të bërë disa kontrolle rutinë. Por  ditën  e martë Berlusconi  është  shtruar  në këtë spital. Mjekët janë duke ndjekur gjendjen e tij për t’iu shmangur komplikacioneve.

Sipas një deklarate në spitalin e Milanos, ka qenë i nevojshëm shtrimi i tij në spital për disa probleme kardiake por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

Komento
Etiketimet
Shperndaje