Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shukri Xhelili në spitalin e burgut, probleme në zemër

Shukri Xhelili në spitalin e burgut,  probleme në zemër
September 02
12:43 2016

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, i cili u arrestua si pasojë e një video-skandali që u bë publik, thuhet se aktualisht gjendet në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e burgut.

Bëhet me dije se ai ka probleme në zemër, ndërkohë që gjykata ka lajmëruar ekspertët për të vlerësuar gjendjen reale të tij.

Mbrojtja kërkon ndryshim të masës për Xhelilin, duke treguar se gjendja e tij shëndetësore nuk e suporton qëndrimin në burg. /Blitz.al/

Shperndaje