Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shukri Xhelili lihet i lirë nga policia. Reagon Donald Lu: “Ngjarje skandaloze!”

Shukri Xhelili lihet i lirë nga policia. Reagon Donald Lu: “Ngjarje skandaloze!”
May 13
14:10 2016

 

Pas shoqërimit në polici, Shukri Xhelili, i përfshirë në video-skandalin e transmetuar mbrëmjen e djeshme, është lënë të gjykohet në gjendje të lirë, ndërkohë që Prokuroria e Dibrës ka sekuestruar pamjet filmike, si dhe ka urdhëruar nisjen e hetimeve për akuzën e “shpërdorim të detyrës”.

Nga ana tjetër, nga një takim në qytetin e Fierit, ambasadori amerikan Donald Lu ka dhënë një deklaratë i pyetur mbi ngjarjen e skandalit të abuzimit me detyrën të kryebashkiakut. “Ngjarja e Peshkopisë ishte një krim i tmerrshëm dhe skandaloz. Kryetarët e bashkive duhet të jenë më të përgjegjshëm”, – ka thënë ai.

 

Shperndaje